Blog

Magiczny ołówek to nie bajka – czyli warsztat z długopisami 3D

paź 4, 2018

Rodzice z czasów dzieciństwa z pewnością pamiętają bajkę pt. „Magiczny ołówek”. Wtedy, każde dziecko marzyło, by być właścicielem ołówka, który rysunki zamieniał w rzeczywistość. A co by było gdyby, „magiczny ołówek” naprawdę istniał? W dzisiejszych czasach najmłodsi mają szczęście, ponieważ „Magiczny ołówek” to nie bajka – długopisy 3D to rewolucja w rysowaniu. W zależności od zainteresowań milusińskich długopis 3D pomoże im stworzyć piękne „cudeńka”. Ba … nawet już od najmłodszych lat mogą wcielić się w wymarzony zawód. A w tym pomoże im długopis 3D. Mały architekt już dziś może zaprojektować dom marzeń. Projektant mody tym razem bez użycia igły wyczaruje niezwykłe dodatki do kreacji. Gadżeciarze stworzą niezbędne przedmioty codziennego funkcjonowania.

O czym należy pamiętać?

Zanim zaczniemy przygodę z rysowaniem 3D animator przygotowuje miejsce do warsztatu. Stoliki oraz krzesła są niezbędne do bezpiecznej i komfortowej pracy. Gdy, najmłodsi zajmą już swoje miejsca i z niecierpliwością czekają na zajęcia– nie można zapomnieć o omówieniu zasad korzystania z długopisu. Dodatkowo należy przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa – długopisy są zasilane prądem.

Jak zacząć pracę z długopisem 3D?

Praca z długopisem nie jest łatwa, a motywacja dzieci szybko ucieka, gdy nie widać oczekiwanego efektu. W związku z tym pierwsze zajęcia powinny odbyć się z małą pomocą w postaci gotowego wzoru. Na białej kartce wystarczy wydrukować proste wzory tj. serce, kwiat, okulary, figurę geometryczną itp. Gdy już jesteśmy przygotowani – najmłodsi chwytają za długopis . Na rozgrzewkę warto zacząć od rysowania po konturze wcześniej przygotowanego obrazka. Kontur powinien być solidny i gruby na tyle,że gdy odklejamy go od kartki zachowa się w całości. Chętne dzieci środek figury mogą pokolorować długopisem 3D. Dla uatrakcyjnienia do gotowych rysunków 3D można dołączyć kolorową słomkę. Dzięki temu otrzymamy oryginalną ozdobę doniczkową – figurkę „na patyku”. Widok kolorowego serduszka unoszącego się nad paprocią czy kaktusem wywoła uśmiech nawet w pochmurny dzień. Figurka „na patyku” to jeden z przykładów, udawadniający, że w prosty i szybki sposób dzieci mogą stworzyć coś wyjątkowego. W związku z tym – długopisy 3D, aż proszą o wykorzystanie ich w trakcie zabaw animacyjnych. Dla najmłodszych może być to początek wspaniałej podróży 3D.

Zabawy animacyjne z długopisem 3D?

Rodzice, którzy rozpoczynają współpracę z firmami animacyjnymi biorą pod uwagę atrakcje, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój najmłodszych. Atrakcje animacyjne spełniają wiele funkcji min.:
  • Integracja dzieci;
  • Rozwijanie umiejętności społecznych;
  • Rozbudzanie wyobraźni;
  • Rozwijanie kreatywności;
  • Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie;
  • Rozwijanie zainteresowań.
Wyżej wymienione funkcje zabaw animacyjnych są istotne, ale dorosłym również zależy na tym, by dzieci doświadczały czegoś nowego. Oferta zabaw animacyjnych powinna być różnorodna oraz zaskakująca zwłaszcza jeżeli chodzi o najmłodszych. Zabawy animacyjne połączone z warsztatem 3D są dobrą okazją, by postawić pierwsze kroki z „magicznym” długopisem. Być może będzie to dobry początek do tego, by zostać architektem czy projektantem mody.