Blog

Animacje dla „starszaków”

lut 14, 2018

Animacje dla maluchów inaczej przebiegają niż dla dzieci, które mają przykładowo powyżej dziesięciu lat. „Straszacy” do zabaw animacyjnych mogą podejść z dystansem, a nawet z grymasem na twarzy. Rodzic może usłyszeć od jubilata, że nie życzy sobie żadnego „klauna” bo już jest na to za duży. Natomiast opiekun obawia się przebiegu imprezy, ponieważ nie jest w stanie zapewnić odpowiednich atrakcji dla „dużych” dzieci.

Czy firma animacyjna jest w stanie zapewnić atrakcje dla starszych dzieci?

Oczywiście, że tak. Profesjonalna firma z doświadczoną kadrą pedagogiczną jest przygotowana na każdą okazję. Nawet, gdy wyzwaniem są starsze dzieci, które już z góry mogą mieć negatywną postawę do animatora.

Jaką formę zabaw animacyjnych wybrać?

Warsztaty, warsztaty i jeszcze raz warsztaty – powinien to być główny temat przewodni. Zajęcia podczas których dzieci mogą zdobyć nowe umiejętności oraz wykazać się swoją kreatywnością – jest to strzał w dziesiątkę.

Od czego warto zacząć? – czyli atrakcje, które sprawdzają się wśród „ starszaków”

„Balonikowe ZOO” – jak najbardziej wchodzi w grę, tylko w przypadku starszych dzieci atrakcja przebiega inaczej. Jeżeli „starszak” chce mieczyk, kwiatuszka czy żyrafkę niech to wykona samodzielnie. Animator zamienia się w szkoleniowca, która pokazuje podstawowe „chwyty balonikowe”. Warto zacząć od prostej postaci np. piesek i z kolejną figurą podnosić poprzeczkę. Samo pompowanie balonów, może być ciekawym doświadczeniem, ponieważ wbrew pozorom jest to trudna umiejętność – każdy animator o tym doskonale wie.

„Warsztat plastyczny” – tutaj powinniśmy zadbać, by „starszacy” wykonali prace, która będzie dla nich wyzwaniem oraz ciekawym doświadczeniem. Dodatkowym atutem będzie możliwość zabrania arcydzieła do domu. Podczas tego typu warsztatów animator inspiruje, pozytywnie wspiera i stara się rozbudzić kreatywność wśród dzieci.

Malowanie na szkle, wykonywanie mydełka, rysowanie 3d specjalnym długopisem oraz tworzenie biżuterii to atrakcje, które sprawdzą się przy największych marudach.

„Kreatywne przebieranki” – przy tej atrakcji animator pełni bardzo ważną rolę, ponieważ musi zadbać o odpowiednią atmosferę, która będzie idealna na swobodne wygłupy. „Starszacy” nie mogą czuć się skrępowani przy zakładaniu na głowę czapkę z pająkiem czy ogromnego kapelusza. Wręcz przeciwnie, im zabawniejszym gadżet na głowie tym lepiej. Kreatywne przebieranki to idealny moment na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

„Zagadki i quizy” – również mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla „starszaków”. Wystarczy dopasować pytania do wieku oraz zainteresowań dzieci.

Forma zadawania pytań jest równie ważna , dlatego warto zadbać o ty by, dzieci poczuły się jak w prawdziwym teleturnieju np. „Milionerzy”.

W zasadzie każdą atrakcję animacyjną można przeprowadzić w formie warsztatów, które z pewnością będą nowym, ciekawym doświadczeniem dla dzieci. Warto zadbać o to, by „starszacy” mimo swojego wymagającego wieku mieli wyjątkowe przyjęcie urodzinowe, które długo będą wspominać.

P.S. Jako animatorka uwielbiam spotkania ze „starszakami”