Blog

Czas przyjęć komunijnych

kwi 12, 2018

Dawniej rodzina biesiadowała przy stole a maluchy z dala od rodziców po prostu się bawiły.

Jeszcze kilkanaście la temu po Mszy Św. w kościele zapraszało się najbliższą rodzinę na obiad, który odbywał się najczęściej w domu baa nawet w mieszkaniu. Mimo ograniczonej przestrzeni każdy gość był zadowolony. Posiłki, ciasta były w głównej mierze przygotowane przez panią domu przy drobnej pomocy domowników. Wtedy nikt nie pomyślał o zatrudnieniu kucharek czy zamówienie cateringu. Dzieci po głównym posiłku wybiegały na podwórko, by móc pobawić się w berka, podchody czy zgrać w klasy. A rower to był szczyt marzeń w kategorii prezentów – wtedy cała rodzina składała się na „ czerwoną strzałę”.
Kiedyś w bezkomórkowych czasach brzdące potrafiły się ze sobą bawić. „Wychodziło się wspólnie na dwór z masą pomysłów” – wspominają rodzice. Zabawa nie polegała na oglądaniu filmików czy wspólne granie na smartfonie. Główną atrakcją dla najmłodszych niebyły gadżety elektroniczne – dzieci kiedyś ze sobą rozmawiały, a czas spędzały na zabawie.
W dzisiejszych czasach przyjęcie komunijne przebiega zupełnie inaczej.

Trendy, ocena najbliższych, standardy społeczne, a czasem „wyścig szczurów” wręcz wymuszają na rodzicu zorganizowanie wielkiego show. Jednak w tym wszystkim należy pamiętać o najmłodszych, to ich uroczysty dzień.

A gdyby tak zadbać o to, by milusińscy niebyli tak zaabsorbowani gadżetami elektronicznymi i pokazać im zalety zabawy bez smartfonów?
Jak to zrobić? Jakie przygotować zabawy, które sprawią, że dzieci wyjdą ze świata przepełnionego Internetem. W takiej sytuacji z pewnością przyda się wsparcie. Najlepszym kołem ratunkowym dla rodziców będzie animator.

Teraz czas na kolejne pytanie – Czy animator nie będzie negatywnie postrzegany wśród gości jako „lekką przesadę i spełnienia zachcianek dziecka”? Odpowiedź brzmi „Nie”. Profesjonalny animator dobiera gry i zabawy, które w pozytywny sposób wpływają na dzieci. Chusta, tunel animacyjny, pokaz baniek mydlanych, warsztat plastyczny, zawody sportowe, układy taneczne, malowanie buziek to zabawy realizowane przez animatorów, które rozwijają wiele niezbędnych umiejętności.
Cele zabaw animacyjnych to m.in.:

  • Rozwijanie umiejętności społecznych,
  • Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie,
  • Rozwijanie sprawności ruchowej,
  • Kształtowanie umiejętności prawidłowej komunikacji,
  • Rozbudzenie wyobraźni i kreatywności,
  • Rozwijanie zdolności manualnych.

Zapraszając animatora na przyjęcie komunijne rodzic może być spokojny o swoją pociechę. Specjalista zabaw wprowadzi dzieci w wyjątkowy świat, w którym nie ma gadżetów elektronicznych. Animator przypomni milusińskim, że wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami jest najlepszą formą. Nie pozwólmy najmłodszym na utratę dzieciństwa. Smartfony, tablety, komputery zaczekają…