Blog
Ewelina Suchecka – pomysłodawczyni firmy – o zupełnie nowym, nietuzinkowym pomyśle „Wirtualna przygoda”
Skąd wziął się pomysł na „Wirtualną przygodę”?
Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad tym, jaką wyjątkową atrakcję mogę zaoferować maluchom. Chciałam, żeby było to coś wielkiego; coś z efektem wow. Pragnęłam, żeby milusińscy mieli możliwość doświadczenia czegoś nowego; czegoś, co będzie dla nich super zabawą.
Zależało mi, żeby nowa atrakcja była czymś, czego nie oferuje nikt inny. I szczerze mówiąc, rozglądałam się za taką atrakcją już od dwóch lat. Za każdym razem, kiedy myślałam o czymś wyjątkowym dla dzieci, miałam przed oczami duże, dmuchane zamki czy też roboty, ale to wydawało mi się niewystarczające. Chciałam dla dzieci czegoś więcej; czegoś, co dostarczyłoby im dużo frajdy.
Muszę też zdradzić, że pomysł „Wirtualnej przygody” nie powstałby właśnie bez dzieci. Za każdym razem gdy rozmawiałam z maluchami, pytając, co lubią robić, słyszałam, że lubią grać w gry. Pomyślałam więc o tym, żeby połączyć VR z animacjami; żeby zaoferować dzieciom gry w innej formie, dbając o to, żeby były dla nich edukacyjne i rozwojowe. Jestem pedagogiem, więc nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej – pragnę, żeby dzieci uczyły się poprzez zabawę, a VR daje taką możliwość. W wirtualnej rzeczywistości maluchy mogą eksplorować dżunglę, zwiedzać podwodny świat lub wysoko latać między chmurami.

Co możesz opowiedzieć o pomyśle „Wirtualna przygoda”?
„Wirtualna przygoda”, to połączenie kreatywnych zabaw i warsztatów z VR. Dbamy o to, żeby atrakcje dla dzieci nie kończyły się tylko na VR, dlatego w czasie, w którym jedno dziecko przemierza wirtualną rzeczywistość, inne mogą dobrze się bawić pod okiem doświadczonego animatora, biorąc udział w twórczych warsztatach.
W przedsięwzięciu mogą brać udział również rodzice. Nie jest to rozrywka skierowana jedynie do najmłodszych, wręcz przeciwnie! Dorośli mogą bawić się w wirtualnej rzeczywistości tak samo dobrze, jak dzieci. Do tego uważam, że jest to sposób, żeby pogłębić między sobą relacje i zadbać o wspólnie spędzony czas.

Czy można połączyć zabawy animacyjne z VR?
Oczywiście, jest taka możliwość. Tak jak wspomniałam wcześniej, podczas gdy jedno z dzieci cieszy się VR, inne mogą rozwijać się twórczo pod okiem animatora.
Ponadto stanowisko VR jest tak skonstruowane, że osoby trzecie mogą obserwować to, co aktualnie widzi dziecko w wirtualnej rzeczywistości.
A co do kwestii łączenia animacji z VR, zależy to przede wszystkim od naszych klientów. Wspólnie staramy się dobrać atrakcje dla dzieci, często dzieląc maluchów na grupy. Rozdzielamy w ten sposób czas pomiędzy VR a kreatywnymi warsztatami. Najbardziej zależy mi jednak na tym, żeby każde dziecko było zadowolone i mogło cieszyć się przyjęciem zorganizowanym przez Smak Dzieciństwa.
Czy VR jest bezpieczny dla dzieci?
Tak, VR jest bezpieczny dla dzieci. Nasz zespół dba o to, żeby maluchy nie czuły się zagubione i wkładamy w naszą pracę wszystkie swoje siły. Chcemy, żeby każde dziecko było szczęśliwe!
Dodatkowo dzieci przed wejściem do VR są uczone o działaniu gogli, jak i o samej mechanice wirtualnej rzeczywistości. Każde dziecko, które założy gogle, trafia pod opiekę doświadczonego animatora. Ponadto gry lub filmy związane z VR są dostosowane do odpowiednich kategorii wiekowej.
Czy VR jest tylko dla dzieci?
Nie, VR nie jest tylko dla dzieci. Naszym celem jest również to, żeby w atrakcję zaangażowali się rodzice. Dla nich VR też może być czymś nowym; czymś, czego do tej pory nie znali. Jestem zdania, że każdy powinien doświadczyć tego, co oferuje VR. Jest to niezwykła przygoda!
VR jest więc zarówno dla dzieci, jak i dorosłych lub seniorów. Dodatkowo wirtualną rzeczywistość można wykorzystać podczas każdej imprezy. Będzie to także nietuzinkowa rozrywka w czasie np. wesela, wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego, a nawet firmowych spotkań czy pikników.
Jakie korzyści wiążą się z VR?
ES: Korzyści jest naprawdę wiele. Przede wszystkim VR daje nam możliwość wejścia w zupełnie inny świat. Dodatkowo możemy bardziej zaangażować się np. w grę lub animację. Wszystko wydaje się w końcu niesamowicie realne i to od nas zależy, czy skorzystamy z możliwości bliższego poznania VR.
Dzieci mogą zwiedzać odległe zakątki świata, przemierzać dżunglę czy też wchodzić na szczyty gór. Oferujemy więc gry edukacyjne, dzięki którym maluchy będą mogły dowiedzieć się czegoś nowego i przyswoić wiedzę w przystępny dla nich sposób. Poza tym w naszej ofercie znajdą się także gry sprawnościowe. Jest to niezwykłe przeżycie dla dzieci, jak i rodziców, ponieważ podczas takich gier naprawdę trzeba się ruszać! Podskakujemy i wymachujemy rękoma, odsuwamy się i unikamy wirtualnych przeszkód. Angażujemy w grę całe swoje ciało, co zapewnia niezwykłą, a przede wszystkim niezapomnianą zabawę.
W przypadku dorosłych „Wirtualna przygoda” oferuje prawie to samo, jednak dbamy o to, żeby treści dla rodziców były do nich dopasowane.
Już niedługo więc każde dziecko będzie miało okazję do tego, żeby przeżyć niezwykłą przygodę z wykorzystaniem sprzętu VR. Przyszły pirat, archeolog lub podróżnik dostanie szansę, żeby wziąć udział w bitwach, nurkować lub odwiedzić najodleglejszy zakątek świata. I to bez ruszania się z miejsca!