Blog

Wirtualne imprezy

sie 11, 2020

Impreza urodzinowa dla każdego dziecka jest ważnym wydarzeniem. Wspólna zabawa z przyjaciółmi, kolorowa dekoracja, prezenty, pyszny tort, zdmuchniecie świeczek, życzenia urodzinowe, atrakcje animacyjne to wszystko sprawia, że maluch w tym dniu czuje się wyjątkowo. Niestety ze względu na COVID19 organizacja przyjęć okolicznościowych jest na ten moment niemożliwa. Wielu rodziców podczas pierwszego zamknięcia przeniosło imprezę o kilka miesięcy później. Jest to jakieś rozwiązanie jednak dla dziecka wyczekiwanie przez kolejnych kilka miesięcy na imprezę urodzinową absolutnie nie jest radosną nowiną. Z pewnością zamiast uśmiechu w dniu urodzin dziecka zobaczymy smutek.

Pomimo trudnej sytuacji, która dotknęła każdego z nas nie pozwólmy na to, by zabrana została radość naszym dzieciom. Dzięki nowoczesnej technologii świętowanie urodzin może okazać się znowu możliwe. Przeniesiemy nasze spotkania do „wirtualnego świata” i przy pomocy doświadczonego animatora z pewnością uszczęśliwimy każdego malucha.

Imprezy online to stosunkowo nowy trend w prowadzeniu zabaw animacyjnych. Za granicą wirtualne imprezy cieszą się dużą popularnością natomiast w Polsce jest to temat wciąż nowy i nie do końca znany rodzicom. Początkowo może wydawać się to niemożliwe do wykonania, jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację – może warto spróbować.  Przebieg wirtualnej imprezy może miło zaskoczyć zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowa forma zabaw prowadzonych przez animatora – online podobnie jak klasyczne animacje będą źródłem poznawania, rozbudzania i rozwijania zainteresowań dzieci bez konieczności wychodzenia z domu (co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii).

Korzyści wirtualnej imprezy

N

Kreatywny czas pod okiem animatora, czyli animacje online.

Zagadki, quizy, „tańce – hulańce”, warsztaty plastyczne, teleturnieje, zabawy aktywizujące, wspólne śpiewanie sto lat i wiele innych atrakcji sprawi, że przyjęcie urodzinowe będzie długo wspominane. Sama forma przeprowadzenia animacji online może być ciekawym doświadczeniem dla solenizanta oraz jego gości. Kreatywny czas online – to jest możliwe! ????
N

Pozytywne doświadczanie w świecie online

Dzieci wolny czas spędzają coraz częściej przed ekranami komputerów czy wyświetlaczami smartfonów i tabletów. Z jednej strony dla rodziców to zjawisko jest niepokojące, ponieważ malec, który stanowczo za długo wpatruje się w ekran i nie wykonuje przy tym żadnych czynności i zadań, biernie odbiera sygnały wysyłane z komputera czy telefonu a to może mieć negatywny wpływ na jego rozwój. Z drugiej strony trudno odizolować dziecko od tak dynamicznie rozwijającego się świata online. Warto zatem wykorzystać zalety „wirtualnego świata” bo może być to dla dzieci miejsce, które będzie dla nich pozytywnym i ciekawym doświadczeniem. Urodziny będą wspaniałą okazją, by pokazać wszystkim inną formę zabawy przed ekranem, która będzie aktywnym uczestnictwem w zabawie z innymi rówieśnikami.
N

„Ważne, że są z nami wszyscy najbliższy – bez względu na odległość”

Świat cyberprzestrzeni to nowe możliwości, bo nie wychodząc z domu możemy zapewnić pociechom fantastyczne przyjęcie urodzinowe. Impreza online to furtka dla przyjaciół dziecka, którzy mieszkają w innej miejscowości czy kraju, by wspólnie celebrować urodziny. Obecność wszystkich gości jest niezmiernie ważna dla malucha. Dla tak wyjątkowych chwil warto zorganizować spotkanie w cyberprzestrzeni. Bo nieważne, gdzie się mieszka – ważna jest obecność wszystkich najbliższych w tak ważnym wydarzeniu. Odległość kilku tysięcy kilometrów to nie problem, jeżeli w grę wchodzi wirtualna impreza. Niby daleko a tak blisko.
Popularność spotkań online rośnie z każdym dniem. Oczywiście wirtualne przyjęcia nie zastąpią tych prawdziwych spotkań, twarzą w twarz. Jednak obecna sytuacja zmusza wszystkich do szukania tymczasowych rozwiązań. Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby maluch w wyjątkowy sposób spędził swoje urodziny. Animacje online to okazja do przeżycia niezapomnianej przygody z kolegami i koleżankami. To czas radości i uśmiechu. Janusz Korczak napisał „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – zatem zróbmy wszystko, aby dzieci tym wyjątkowym dniu, pomimo wielu ograniczeń były pełne radości i uśmiechu. Urodzinowa podróż w wyjątkowy świat cyberprzestrzeni to doskonały prezent!