Blog

Animator na komunię. Hit czy kit?

lut 11, 2022

Kiedy śnieg za oknem i mróz w uszy szczypie, mało kto myśli o majowych uroczystościach. To błąd! Warto już teraz zaplanować nadchodzące przyjęcie komunijne, by nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

5 powodów, dla których musisz mieć animatora na komunii

Jak zaplanować komunię? Jednym z elementów, o które musisz zadbać, są odpowiednie rozrywki dla uczestników przyjęcia. Pomyśl o nietuzinkowych atrakcjach, które sprawią, że twoja impreza zapadnie w pamięć wszystkim gościom, a przede wszystkim twojemu dziecku. Jedną z możliwości wyjątkowego urozmaicenia przyjęcia jest wynajem animatora na komunię. Poznaj 5 powodów, dla których warto to zrobić!

Podkreśl wyjątkowy charakter uroczystości

Komunia jest pierwszą tak doniosłą uroczystością w życiu twojego dziecka. To wyjątkowy czas dla całej rodziny. Obecność animatora uświetni ten moment i sprawi, że będą to chwile inne niż wszystkie. Animacje wywołają ogromne uśmiechy na buźkach dzieciaków. Oferta animacyjna jest indywidualnie dopasowana do każdego gościa. Znajdują się w niej propozycje zarówno dla małych, jak i większych dzieci. Rolą animatora jest budowanie wyjątkowych wspomnień, szczególnie u głównej osoby: twojego dziecka.

Animator na Komunię Świętą

Zrelaksuj się i skup na dziecku

Poza tym, że komunia jest doniosłą uroczystością, to także najczęściej duży stres dla rodziców spowodowany kwestiami organizacyjnymi. Rodzice podchodzą do imprezy emocjonalnie, a profesjonalny animator potrafi ich uspokoić. Wchodzi wtedy w dodatkową rolę i udziela wsparcia. Podpowiada w sprawach organizacyjnych i logistycznych. Jest w stanie to zrobić, ponieważ był na wielu takich imprezach, a tym samym ma niebagatelne doświadczenie w tym zakresie. Potwierdzają to rodzice, którzy korzystają z usług animatorów Smaku Dzieciństwa. Dzięki animatorom czują się pewniejsi i mogą skupić się na uczestnictwie w wyjątkowych chwilach swojego dziecka.

Animator na pierwszą Komunię Świętą

Animacje na komunii: podwójna korzyść

O ile na imprezach urodzinowych zdarza się, że gośćmi są wyłącznie dzieci, o tyle w przyjęciu komunijnym uczestniczą całe rodziny. Zalety obecności animatora na komunii dla dzieci są raczej oczywiste. Animacje dla dzieci to jednak także duża korzyść dla ich rodziców. Podczas gdy pociechy zajęte są kreatywnymi zabawami z animatorem, dorośli mogą w spokoju zjeść posiłek, porozmawiać, po prostu spędzić miło czas w dorosłym towarzystwie. Animator na komunii to podwójna korzyść: zabawa dla dzieci i relaks dla rodziców.

Animator – integrator

Komunia to niejednokrotnie okazja do spotkania nawet dawno niewidzianej rodziny. Pojawiają się więc osoby, których dzieci nie znają lub nie pamiętają. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i innych dzieci. Niekiedy początek imprezy bywa dla maluchów krępujący, gdyż nie każdy z nich jest otwarty i szybko nawiązuje relacje z nowo poznanymi osobami. Rolą animatora jest więc integracja uczestników imprezy.

Dwugodzinne animacje są wystarczające, by dzieci mogły się poznać i po tym czasie bawić już według własnego pomysłu lub swobodnie rozmawiać. Jeśli zdecydujemy się na warsztaty, po zakończonych animacjach dzieci mają często do dyspozycji gadżety, z których mogą skorzystać podczas wspólnej zabawy, już bez animatora.

Animator jako alternatywa dla telefonu

Czy widziałeś kiedyś w restauracji dziecko z nosem w telefonie? A może twoje dziecko zabija w ten sposób czas? Znamy to! Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień! 🙂 Tym razem daj dzieciom możliwość innego spędzenia czasu. Zaproponuj alternatywę w postaci animatora z pomysłem na aktywności offline. Jest to swego rodzaju działanie profilaktyczne, którym pokazujemy, że wspólny czas można spędzać w ciekawy, kreatywny sposób, zamiast znów bezmyślnie wpatrywać się w ekran.

Niestety dzieciaki po oficjalnej części, na przykład zakończonym obiedzie, wyjmują nierzadko telefony czy tablety. Oglądają filmiki na YouToubie lub grają w gry. Trudno doszukać się w tego typu aktywności jakiejś wartości. Niby spędzają czas razem, a jednak osobno. Kiedy zaś w imprezie uczestniczy animator, dzieci nawet nie pomyślą o telefonie.

Dla każdego coś miłego

O ile dzieci na urodzinach są zwykle w podobnym wieku, o tyle na komunii bywa z tym różnie. Atrakcje animacyjne na komunie uwzględniają zróżnicowane potrzeby małych gości imprezy. Dla każdego znajdzie się odpowiedni sposób spędzenia czasu. Dla maluchów, za małych na animacje, jest to kącik malucha z basenem z piłkami czy wielkie klocki. Dla starszych dzieci propozycji także jest mnóstwo: zawody sportowe, pokaz baniek mydlanych, maszyna do waty cukrowej, tatuaże brokatowe, fotobudka, wirtualna rzeczywistość, warsztaty, modelowanie baloników, malowanie buziek. Kto by nie chciał skorzystać?! Jak mówią sami animatorzy Smaku Dzieciństwa: „Możemy zorganizować najlepszą imprezę ever, wspominaną przez gości przez długi czas!”.

Animacje na Komunię Świętą