Blog

Łączymy rzeczywistość realną i wirtualną. Kreatywny profil na TikToku!

sty 3, 2022

„Smak dzieciństwa” to firma, której najważniejszym celem jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Do niedawna robiła to głównie poprzez wyjątkowe warsztaty organizowane na imprezach takich, jak urodziny, wesela, komunie czy pikniki. Teraz nasi animatorzy idą o krok dalej i towarzyszą najmłodszym także poza eventami. W jaki sposób? Są tam, gdzie dzieciaków pełno! Na TikToku!

Przekaz TikToka może być wartościowy

Wielu rodziców martwi się, że ich dzieci spędzają coraz więcej czasu w świecie wirtualnym. Taki już znak dzisiejszych czasów i chyba nie ma od tego ucieczki. Popularności TikToka wśród młodego pokolenia nie da się nie zauważyć. Warto jednak kontrolować, jakie treści trafiają do najmłodszych i jak z nich korzystają. Postanowiliśmy dołożyć małą cegiełkę do tego, by czas spędzony w sieci był wartościowy. A może taki być dzięki inspirującym pomysłom na aktywności podobne do tych, które realizujemy w realu. Z tego powodu powstał nasz kreatywny profil na TikToku, @kreatywnyczas.

„Smak dzieciństwa” specjalizuje się w wyjątkowych warsztatach dla najmłodszych. Do najpopularniejszych należą:

  • Własnoręczne przygotowywanie slime – elastycznej, sensorycznej, kolorowej masy. W nomenklaturze dzieciaków: po prostu SZTOS!
  • Tworzenie gniotka wypełnionego kulkami orbeez. Ta zabawka, poza radością z tworzenia, pomaga radzić sobie ze złością i odstresowuje.
  • Robienie mydełek glicerynowych i świeczek handmade. Dzieciaki wybierają kolory, zapachy (które przy okazji same odgadują) i inne dodatki. To osobisty projekt od A do Z.
  • Malowanie ekologicznych toreb. Zabawa ta, poza pobudzaniem kreatywności, ma dodatkową wartość edukacyjną z zakresu ekologii.
  • Zabawa długopisami 3D. Dzieciaki tworzą przestrzenne figurki – coś z niczego. Mogą „namalować” okulary, które później noszą w trakcie imprezy, ulubione zwierzątka i co tylko wymyślą.
  • String art, czyli inaczej „malowanie” nićmi, sznurkami czy muliną na specjalnej deseczce z gwoździkami. Pobudza i rozwija kreatywność oraz zmysł estetyczny.
Tiktok Smak Dzieciństwa rzeczywistość realna i wirtualna

Efektem wszystkich ulubionych warsztatów dzieciaków są osobiście przygotowane przez nie przedmioty. Dzieci są z natury kreatywne i uwielbiają tworzyć. Chwalą się później rodzicom i innym bliskim osobom własnoręcznymi zabawkami. Wywołuje to dumę i dowartościowuje dziecko. Trudno przecenić ten typ aktywności. Jednak na warsztaty dzieciaki trafiają sporadycznie – przy okazji urodzin, wesel czy innych wyjątkowych okazji. Warto przenieść korzyści z tego typu działań do domu. Tu z pomocą przychodzi profil @kreatywnyczas na TikToku.

Profil jest przedłużeniem spotkania z dziećmi w trakcie eventu. Warsztaty z naszymi animatorami są uwielbiane przez najmłodszych, wywołują efekt „wow”. Nieraz słyszymy słowa typu „jest pani najlepsza”. A jak wiadomo, dzieciaki są szczere i szczególnie w takich kwestiach – nie udają. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, dziewczynki i chłopcy, wszyscy kochają warsztaty. Zwykle pod koniec spotkania czują niedosyt i chciałyby kontynuować kreatywną pracę. Teraz, dzięki profilowi @kreatywnyczas, to możliwe.

Rzeczywistość wirtualna i realna Tiktok Smak Dzieciństwa

Inspiracje z sieci – zabawa w realu

Jak działa nasz kreatywny profil na TikToku? Inspiruje i podsuwa pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na profilu znajdziecie szybkie instrukcje w postaci wesołych filmików. Są krótkie i żywiołowe – w sam raz, by utrzymać uwagę dziecka. Podpowiadamy w nich, jak we własnym zakresie wyczarować cuda podobne do tych, które tworzymy wspólnie podczas warsztatów.

Na koncie znajdziecie pomysły i instrukcje wykonania między innymi gniotków, domowej ciastoliny, dmuchanych potworków, pachnących mydełek, kolorowych miseczek czy własnoręcznych wielokolorowych kredek. Większość z inspiracji dziecko jest w stanie przygotować samodzielnie, choć zachęcamy oczywiście rodziców do uczestnictwa w „domowych warsztatach”. Wspólny, kreatywny czas to duża wartość dodana dla waszej relacji. TikTokowe pomysły przygotujecie najczęściej z łatwo dostępnych materiałów, które znajdują się w każdym domu, w którym mieszka dziecko. Cała rzecz w tym, że z tych zwykłych materiałów wykonacie niezwykłe przedmioty!

Rozumiemy także jednak, że nie zawsze wspólna zabawa jest możliwa. Szczególnie dziś – w czasach pandemii – zdarza się, że potrzebujemy zająć czymś dziecko w czasie, który zmuszeni jesteśmy spędzać w domu. Kiedy my wykonujemy nasze obowiązki, dziecko poszukuje atrakcyjnych form rozrywki. Z pomocą przychodzi „Smak Dzieciństwa” z profilem @kreatywnyczas. Dając dziecku tablet czy telefon, wskażmy ten kreatywny profil, by samo mogło się zainspirować.

Wiemy, że telefon czy tablet nigdy nie zastąpią kontaktu z człowiekiem. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, mogąc spotykać się z najmłodszymi na różnego rodzaju imprezach. Ich uśmiech widziany w realu to dla nas największa radość. Warsztaty „face to face” to niezastąpiona forma interakcji. Jednak idąc z duchem czasu, chcemy podążać za dziećmi. Skoro są one na TikToku, bądźmy tam z nimi. Nie zakazujmy, a podążajmy za nimi. Obie strony na tym skorzystają.

Tiktok Smak Dzieciństwa rzeczywistość wirtualna i realna