Blog

Czar baniek mydlanych

mar 12, 2018

Spacerując po urokliwym rynku Warszawy można napotkać się na wielu artystów, którzy chcą zaprezentować swoją sztukę m.in. muzyków, malarzy, tancerzy, rzeźbiarzy, a nawet kogoś kto zrobi pokaz wielkich baniek mydlanych. Piękna pogoda w połączeniu z wyjątkowym miejscem z dodatkiem „fruwających” baniek mydlanych sprawiają, że zarówno dzieci jak i dorośli czują się jak w bajce. Bańki mydlane mają w sobie coś magicznego, fascynującego można się w nich szybko zauroczyć.

Organizatorzy imprez okolicznościowych, które przebiegają na przełomie wiosny, lata oraz wczesnej jesieni mogą nazwać się szczęściarzami. Mają możliwość urozmaicenia przyjęcia pokazem baniek mydlanych – wystarczy ogród, kawałek przestrzeni na zewnątrz czy pobliski park, by sprawić przyjemność gościom, zwłaszcza tym najmłodszym.

Dorośli uczestnicy uwielbiają obserwować pokaz natomiast dzieci aktywnie w nim uczestniczą – rozbijając największą ilość baniek mydlanych. Z własnego doświadczenia wiem, że największy leniuch czy maruda będą zaangażowani w łapanie baniek.

Atrakcja wielkich baniek mydlanych realizowana jest głównie przez profesjonalne firmy animacyjne. Organizując tego typu atrakcje animator dba o każdy detal, by wszystko przebiegło pomyślnie. Należy wybrać odpowiednie miejsce, ocenić kierunek wiatru i wilgotność powietrza. Dla bezpieczeństwa pokaz baniek mydlanych powinien odbywać się na miękkim podłożu. Maluchy ganiając za bańkami najczęściej patrzą w kierunku nieba. W związku z tym upadki, potknięcia są częstym zjawiskiem. Gdy dziecko przewróci się na trawie najczęściej dzielnie wstaje i „pędzi” dalej za kolejną bańką.

Doskonałym urozmaiceniem baniek mydlanych wielkości XXL są małe bańki XXS. Łącząc obie atrakcje firma animacyjna tworzy wspaniałe widowisko dla wszystkich gości. W tym czasie warto zrobić pamiątkowe zdjęcia do rodzinnego albumu.

Co w sytuacji, gdy za oknem deszcz, który nie zamierza opuścić przyjęcia? A dzieci z niecierpliwością czekają na pokaz baniek mydlanych. Wydawałoby się, że szczęście opuściło organizatora imprezy – nic bardziej mylnego. Profesjonalny animator w takich sytuacjach powinien być przygotowany i w ramach rekompensaty pogody zaprosić wszystkich gości do zamknięcia w bańce mydlanej. Tego typu atrakcja sprawdza się w zamkniętej przestrzeni. Zarówno dzieci jak i dorośli uwielbiają być w bańce – zwłaszcza, że spełniają się w niej marzenia. Podobno, gdy się w niej znajdujemy przenosimy się do magicznej krainy. Warto sprawdzić i przeżyć niezapinanie chwile.