Blog

Ferie w domu nie muszą być nudne

lut 6, 2019

Ferie to czas, na który z utęsknieniem czekają dzieci. Zimowa przerwa od obowiązków szkolnych bywa jednak problematyczna dla rodziców. Jeśli rodzic nie zorganizuje dziecku czasu wolnego, to maluch ferie spędzi przed telewizorem lub komputerem, czyli mało efektywnie.

Ferie mogą być niesztampowe, gdy do domu zaprosimy animatora. Wystarczy grupa dzieci np. z sąsiedztwa i animacje gotowe.

My podpowiadamy jakie animacyjne atrakcje można wykorzystać w domu, aby ferie nie wiały nudą:)

N

Balonikowe zoo i nie tylko

z kolorowych balonów dziecko przy pomocy animatora może stworzyć kolorowego pieska, tygryska, żyrafę. Dla aktywnych chłopców mamy w zanadrzu miecze i szable z balonów, a nawet karabiny.
N

Zamykanie w bańce mydlanej

choć bańka mydlana szybko pęka czar, który stwarza i pozytywne wrażenia pozostają na długo w pamięci. Zdradzę Wam sekret. Tylko cichosza:) Wypowiedziane w myślach życzenie przed wejście do bańki mydlanej – spełni się!
N

Warsztaty długopisem 3D

przy pomocy „zaczarowanego ołówka” każde dziecko może wyczarować trójwymiarowego bałwana, śnieżynkę i to co podpowie wyobraźnia. Jest to doskonały moment na wyćwiczenie sprawności manualnej dzieci, dzieci oraz koncentracji.
N

Zimowe zabawy na śniegu

gdy za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci przecież uwielbiają wystarczy odpowiednio ubrać malucha, a animator zapewni niezapomniane śniegowe wrażenia.
N

Poszukiwacze skarbów

dzieci podzielone na grupy mają za zadanie odnaleźć skarb ukryty w śniegu. Każda drużyna podąża według wskazówek otrzymanych od animatora. Drużyna dzieli się odnalezionym skarbem.
N

Bałwan na czas – musi być duży

na przykład wielkości choinki, która rośnie w miejscu naszej zabawy lub np. mieć wysokość jednego z dzieci. Drużyny starają się jak najszybciej ulepić bałwana o podanej wielkości.
N

Rzucanie śnieżką do celu

kto więcej razy trafi w wyznaczony cel, ten wygrywa.
Aktywność fizyczna w czasie zimy jest możliwa. Dzieci oprócz otrzymania dawki dobrej zabawy hartują się, a to bardzo ważne dla ich odporności.

Zimowa przerwa od obowiązków szkolnych powinna dać dziecku energię na kolejny okres nauki. Warto by uczeń w sposób aktywny odpoczął od szkoły, zajął się na chwilę czymś zupełnie nowym czego nie robi na co dzień. Rodzic starając się uatrakcyjnić maluchowi ten czas zapisuje go na zimowiska w mieście, półkolonie w przedszkolu, szkole czy Domu Kultury. Firma animacyjna oferuje tymże placówkom współpracę w celu wzbogacenia oferty o atrakcyjne animacje. Profesjonalny animator wprowadzi dzieci w świat zabawy jednocześnie kształtując umiejętność współpracy w grupie, skupienia.

Dzięki animacjom zima nie musi być zła, a ferie wcale nie muszą być spędzone przy smartfonie lub komputerze.