Blog

Gdzie zjeść z dzieckiem w Warszawie, czyli restauracje z animacjami

gru 16, 2021

Restauracja z dobrym jedzeniem” to jedno z najczęściej wpisywanych w Google haseł, dotyczących jedzenia poza domem. Jesteśmy jednak przekonani, że statystyki te nie dotyczą rodziców! Każda mama i każdy tata potwierdzą, że mając na pokładzie kilkulatka, jedzenie schodzi na dalszy plan. Najważniejsze, by restauracja była przyjazna dzieciom, a najlepiej zapewniała atrakcje, które pozwolą dorosłym w spokoju zjeść posiłek. Jeśli do tego posiłki będą smaczne, to więcej do szczęścia nie potrzeba. Czy takie restauracje istnieją? Tak! Przeczytaj poniżej, czym kierować się przy wyborze, gdzie zjeść z dzieckiem w Warszawie.

Masz dziecko? Nie rezygnuj z wyjścia „do ludzi”

Posiadanie małego dziecka nie jest powodem, by rezygnować z dotychczasowych rozrywek i aktywności, którym z ochotą oddawaliśmy się w czasach „przed dzieckiem”. Wielu rodziców obawia się wspólnego wyjścia „do ludzi”. Dotyczy to między innymi miejsc takich, jak restauracje. Zupełnie niepotrzebnie. Rodzinny obiad nie musi oznaczać siedzenia w czterech ścianach. To oczywiste, że wizyta w lokalu z dziećmi wygląda nieco inaczej niż bez nich. Jednak wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, by dalej cieszyć się biesiadowaniem i pokazać dziecku, że wspólne posiłki poza domem to radość dla całej rodziny. Jeśli ponadto dziecko będzie mogło skorzystać z dodatkowych atrakcji, to spędzanie czasu w ten sposób będzie przyjemną i wartościową rozrywką.

resturacja z animacjami

Restauracja dla dzieci: jak wybrać?

Coraz więcej restauracji urządza specjalne kąciki dla dzieci. Jest to niezły sposób, by na chwilę zająć dziecko i uprzyjemnić mu czas oczekiwania na posiłek. Zwykle jednak są one atrakcyjne przez krótki czas. Później dziecko traci zainteresowanie nowymi zabawkami. Co więcej, restauracyjna sala zabaw najczęściej nie jest odpowiednią atrakcją dla nieco starszych dzieci. Dodatkowo, w okresie pandemii, miejsca takie nie zawsze mogą funkcjonować. Niekiedy, ze względu na odgórne rozporządzenia, kąciki dla dzieci muszą być zamykane.

Jaka jest więc alternatywa dla kącika zabaw w restauracji? Restauracja z animacjami dla dzieci! Jednym z polecanych lokali z animacjami w Warszawie jest restauracja Cud Miód. Dlaczego warto wybrać restaurację dla rodzin z animatorem? Przeczytaj poniżej.

resturacja z animacjami dla dzieci

Animacje w restauracji – podwójna korzyść

Większość rodziców zapewne zgodzi się, że mając małe dzieci, trudno jest znaleźć chwilę dla siebie. Niekiedy wyjście we dwójkę bywa wręcz niemożliwe. Korzystajmy więc z dostępnych alternatyw. Zorganizowane zabawy, warsztaty i animacje są w stanie zająć dziecko na dłużej. W tym czasie dorośli mają czas, by w spokoju cieszyć się posiłkiem, rozmową i spokojem, który dla dzieci kompletnie nie jest atrakcyjny.

Tak zorganizowany czas to korzyść nie tylko dla rodziców. Atrakcje te są przede wszystkim fascynujące dla dzieci. Podczas spotkania z animatorem w restauracji dzieci biorą udział w zabawach i aktywnościach, takich jak modelowanie baloników w balonowe figurki czy brokatowe tatuaże. Największe zainteresowanie i zaangażowanie budzą jednak prowadzone warsztaty, które wyzwalają w dzieciach kreatywność. W restauracji Cud Miód są to między innymi: własnoręczne przygotowywanie slime’a, czyli rodzaju masy plastycznej, gniotków, modelowanie baloników, wykonywanie rysunków na torbach ekologicznych czy największy hit tego sezonu: przygotowywanie piłek z kulkami orbis. Animatorzy w restauracji Cud Miód dysponują profesjonalnym sprzętem i materiałami do zorganizowania tego typu atrakcji. Dzieciaki uwielbiają, kiedy mogą pochwalić się rodzicom i zabrać ze sobą do domu coś, co własnoręcznie przygotowały. Najczęściej pakują wszystkie „skarby” do pomalowanej przez siebie ekotorby i dumnie wracają do stolików. Na koniec animatorzy wręczają dzieciakom pamiątkowy Certyfikat Superdzieciaka. To także moment uwielbiany przez dzieci, które czują dumę z pracy włożonej w działania warsztatowe.

Animacje w restauracji – wartość dodana

Większość rodziców doświadczyło uciążliwego pytania: „kiedy idziemy”. Dzięki profesjonalnie zorganizowanym atrakcjom takie pytanie na pewno nie padnie. A wręcz przeciwnie. Zwykle dzieci nie chcą wychodzić i nawet po zakończonych warsztatach kontynuują zabawę z nowopoznanymi kolegami. Dorośli mogą w tym czasie cieszyć się w spokoju posiłkiem i bez pośpiechu spędzić miłe popołudnie.

Animacje organizowane w restauracji Cud Miód są atrakcjami, które animatorzy realizują na urodzinach, weselach czy innych imprezach okolicznościowych. Warto więc wykorzystać nieodpłatną możliwość skorzystania z profesjonalnych animacji. Jest to także dobry sposób, by zorientować się w tego typu zabawach, zaobserwować „próbkę” możliwości animatorów, ich sposób pracy z dzieckiem. Być może wykorzystamy je na urodzinach naszych dzieci?

Poza tym, że restauracyjne animacje są świetną, kreatywną rozrywką dla dzieci, to niosą za sobą także wartość dodaną. To okazja na spotkanie i poznanie nowych kolegów, a nawet nawiązanie przyjaźni. Dzieciaki szlifują swoje kompetencje społeczne. Wchodzą bowiem w nową grupę nieznanych dotąd rówieśników. Jest to zupełnie inna sytuacja od funkcjonowania w grupie przedszkolnej czy klasie szkolnej. Większość dzieci musi przełamać pierwszy opór, a nawet wstyd, jednak umiejętny animator wspiera uczestników zabawy w tym procesie. Pomocny jest też fakt, że w restauracji Cud Miód cotygodniowe warsztaty prowadzi ta sama osoba. Jest to stały element przy regularnych wizytach, który pomaga dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji. Animator poznaje dzieci, które przychodzą na warsztaty po raz kolejny, dzięki czemu może zaoferować jeszcze lepszą, wspierającą relację. Kiedy już dziecko wejdzie w nową grupę, czuje podwójną radość i dumę: po pierwsze z przygotowanych przez siebie gadżetów, po drugie z nawiązania nowych relacji i wyjścia ze swojej strefy komfortu.

animacje dla dzieci w restauracji

Smacznie i kreatywnie

Wiele restauracji nastawionych jest na dorosłego klienta. Są jednak i takie, jak restauracja Cud Miód, które swoje progi otwierają także dla małych gości. Zapewniają im rozwijającą rozrywkę, dbając równocześnie o kubki smakowe małych i dużych gości. Tworzą miejsce przyjazne rodzinom, a w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że „hałaśliwe” i „uciążliwe” dzieci stają się zaangażowane i skupione podczas warsztatów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zjeść z dzieckiem w Warszawie, wybór jest prosty. Restauracja Cud Miód, przy ul. Emilii Platter, otwiera swoje progi dla dużych i małych.

retstauracja - animacje