Blog

„Lepiej wcześniej niż później” – świąteczne inspiracje Smaku Dzieciństwa. Przyłączysz się?

gru 6, 2022

Główną misją Smaku Dzieciństwa jest zapewnienie dzieciakom niezapomnianych chwil. W jaki sposób? Na przykład poprzez organizację kreatywnych warsztatów na dziecięcych imprezach. Jednak sami pracownicy firmy również czerpią radość z kreatywnych działań. W tym roku, pod przewodnictwem właścicielki, Eweliny Sucheckiej, postanowili dać upust swojej pasji, realizując świąteczny projekt pod tajemniczą nazwą „Lepiej wcześniej niż później”.

Czym jest nowy firmowy Projekt Smaku Dzieciństwa oraz kto i jak może wziąć w nim udział? Przeczytaj poniżej.

Ekspres świątecznych inspiracji

Ewelina Suchecka poświęca dużo swojego prywatnego czasu na poszukiwanie inspiracji warsztatowych. Dlaczego? Bo, jak sama mówi, warsztaty w Smaku Dzieciństwa muszą być „top of the top”! Firma realizuje je w szkołach, przedszkolach, na imprezach prywatnych – wszędzie tam, gdzie są dzieciaki spragnione kreatywnego czasu. Ewelina wyszukuje perełki, a także sama tworzy propozycje twórczych zajęć. Wpadła więc na pomysł, by podzielić się inspiracjami z szerszym – niż tylko uczestnicy warsztatów – gronem.

Ubrała je w projekt „Lepiej wcześniej niż później”, który obejmuje garść inspiracji do przygotowania ozdób świątecznych – po jednej na każdy dzień grudnia aż do Świąt. Inspiracje zostały nakręcone w postaci błyskawicznych filmików, prezentujących sposób wykonania danej ozdoby. Nagrania będą sukcesywnie ukazywać się na profilach społecznościowych Smaku Dzieciństwa.

Dla kogo ekspresowe inspiracje świąteczne?

Autorskie, świąteczne inspiracje ukażą się na otwartych profilach społecznościowych Smaku Dzieciństwa. Zapraszamy więc każdego, kto ma ochotę poczuć magię Świąt dzięki własnoręcznie przygotowanym ozdobom.

Kto może skorzystać z filmików?

Przede wszystkim dzieci wraz z rodzicami. Choć większe maluchy zapewne dadzą radę wykonać ozdoby bez pomocy dorosłych, to jednak warto wykorzystać ten czas na zbudowanie rodzinnej, przedświątecznej atmosfery i przygotować je wspólnie.

Projekt został także przygotowany z myślą o pedagogach, pracownikach domów kultury, stowarzyszeń, fundacji, przedszkoli i wszystkich, którzy mają chęć wykonać kreatywną pracę. Dzięki krótkim filmikom z inspiracjami zaoszczędzą oni sporo czasu na poszukiwanie pomysłów w Internecie.

Dlaczego warto przyłączyć się do projektu?

Projekt „Lepiej wcześniej niż później” jest wyrazem naszej kreatywnej pasji. Przyłącz się do niego, a szybko zarazisz się nią i odnajdziesz radość z twórczych działań.

Dzięki udziałowi w projekcie poczujesz magię Świąt dużo wcześniej niż zwykle. Być może domyślasz się, skąd nazwa projektu. Tak, tak, my też miewamy problem z zostawianiem pewnych spraw na ostatnią chwilę. Później czujemy presję i zatracamy się w przedświątecznej, stresującej bieganinie. W tym roku postanowiliśmy to zmienić!

Przygotowując własnoręcznie dekoracje oszczędzisz sporo pieniędzy – myśleliśmy nawet o nazwie „świąteczne inspiracje inflacyjne” 😉 . Nie wspominając już o tym, że takie ozdoby będą cieszyły dużo bardziej i tchną ducha Świąt w pięknie przystrojony dom dużo lepiej niż oklepane dekoracje z sieciówki.

Przygotowane ozdoby możesz wykorzystać jako prezenty dla najbliższych. Ponownie oszczędzisz pieniądze, ale co ważniejsze, podarujesz coś wyjątkowego. Najczęściej własnoręcznie przygotowane upominki sprawiają obdarowanym dużo większą radość niż zakupione gotowce.

Jeśli myślisz o organizacji z nami dziecięcych warsztatów, potraktuj ekspresowe filmiki z inspiracjami jako próbkę naszych możliwości. Podobnie działamy na zajęciach z dzieciakami, które notabene to uwielbiają!

Jak przygotować się do udziału w projekcie?

W ramach projektu pokazujemy, jak wykonać świąteczne świeczki, ozdobną eko-choinkę, świeczniki, stroiki i mnóstwo innych dekoracji. Inspiracje są proste do przygotowania, a materiały potrzebne do ich wykonania w dużej mierze znajdują się w każdym domu.

Są to między innymi rzeczy, które normalnie wylądowałyby w koszu na śmieci: puszki po jedzeniu dla psa, zakrętki do słoików, stare zniszczone ubrania i inne materiały. Używamy także rzeczy, które często „poniewierają się” w domu, bo nie bardzo mamy pomysł, co z nimi zrobić: kolorowe guziki, wstążki, sznurki, kawałki papierów opakowaniowych.

Potrzebnych materiałów warto poszukać także poza domem. Dobrym pomysłem jest spacer w lesie. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, a można nazbierać mnóstwo skarbów, takich jak szyszki, patyki, gałązki, kawałki mchu. Oszczędzisz pieniądze, jednocześnie ciesząc się pięknym, jesiennym czasem na łonie natury.

Wykorzystanie nieoczywistych materiałów promuje myślenie proekologiczne: dajesz dzieciom dobry przykład, a jednocześnie minimalizujesz koszty – co w aktualnych, niepewnych czasach ma szczególne znaczenie. Rozwija to także dziecięcą kreatywność – wystarczy spojrzeć na potencjalne śmieci przychylnym okiem i dostrzec w nich magiczne elementy do wykorzystania w świątecznych dekoracjach.

Jeśli skorzystasz z domowych i leśnych skarbów, masz już prawie wszystko. Teraz wystarczy, że dokupisz kilka niezbędnych produktów i możesz przystępować do działania. Chodzi między innymi o tanie i łatwo dostępne styropianowe bombki, małe gwiazdeczki, cekiny, koraliki, guziki.

Jakie ozdoby obejmuje projekt „Lepiej wcześniej niż później”?

Poniżej prezentujemy kilka świątecznych inspiracji, które znajdziesz na ekspresowych filmikach w naszych mediach społecznościowych. Wszystkie projekty są autorskimi pomysłem właścicielki Smaku Dzieciństwa, Ewelina Suchecka.

Pamiętaj, że nasze propozycje mają za zadanie inspirować, jednak każdy może wykonać ozdoby zgodnie ze swoją wizją. Uruchom wyobraźnię, zaangażuj rodzinę, czy swoich podopiecznych i stwórzcie razem (i razem z nami smile ) magiczną atmosferę Świąt.

Wszystkie ekspresowe filmiki z projektu „Lepiej wcześniej niż później” znajdziesz na profilu Smaku Dzieciństwa na TikToku. Niektóre z nich ukażą się także na Facebooku oraz Instagramie.

Życzymy co najmniej tak udanej zabawy, jaką mieliśmy my, podczas tworzenia świątecznych dekoracji!

Organizacja imprez - Skontaktuj się z nami

Copyright ©2023 Smak Dzieciństwa | Polityka prywatności | Projekt i realizacja Caroline Media